Sklep z dewocjonaliami

Sklep z dewocjonaliami to miejsce często odwiedzane nie tylko przez księży, braci zakonnych czy zakonnice. Czasami zakupy robią tam po prostu zwykli ludzie, dla których wiara ma ogromne znaczenie w życiu. Można znaleźć tam między innymi rzecz potrzebną do tego, by chłopiec mógł zacząć służyć do mszy. Dla wielu dzieci to naturalna kolej rzeczy po przyjęciu pierwszej komunii świętej. Chcą kontynuować tradycję rodzinną zapoczątkowaną na przykład przez dziadka lub ojca.

Komża ministrancka dla chłopca


Aby chłopiec mógł zacząć służyć do mszy nie trzeba kupować wcale zbyt wielu rzeczy. Tak naprawdę jedyne inwestycja to zakup komży ministranckiej czyli specjalnego stroju, który zakłada się na siebie na czas służenia do mszy. Śnieżnobiała komża ministrancka to inwestycja na wiele lat, chociaż oczywiście w przypadku małych dzieci trzeba będzie wymienić ją wtedy, gdy rozmiar będzie już zbyt mały. Komżę można przekazywać z pokolenia na pokolenie, trzeba tylko zadbać o to, by wyglądała jak nowa i była śnieżnobiała.

Jak dbać o komżę


Jak zatem dbać o komżę, aby przez bardzo długi czas pozostała w nienagannym stanie? Najważniejsze jest tak naprawdę używanie odpowiednich środków do prania, trzeba wybierać dobre detergenty do bieli. Komżę warto również od czasu do czasu powiesić na słońcu, suszyć na świeżym powietrzu. Jeżeli komża będzie już odrobinę zżółknięta, warto po prostu odwiedzić sklep z dewocjonaliami i kupić nową.