Jaki wybrać złoty medalik?

Złote medaliki i krzyżyki bez wątpienia są jednymi z najpopularniejszych prezentów z okazji Pierwszej Komunii albo chrztu dziecka. W ostatnim czasie bardzo modne jest noszenie medalików warstwowo i łączenie ich nie tylko z krzyżykami, ale również z pięknymi chokerami. Na półkach sklepowych do wyboru jest bardzo wiele ciekawych modeli , dlatego też tym bardziej warto zapoznać się z najpopularniejszą biżuterią, która króluje w obecnym sezonie.

Klasyczne modeliki z Matką Boską Cudowną

cudowny medalik złoty Marko

Cudowny medalik z Matką Boską to bez wątpienia najpopularniejszy wzór. Jest on bardzo wdzięczny i ponadczasowy, dlatego też doskonale sprawdzi się jako prezent. Najtrudniejszym zadaniem jest dobranie odpowiedniego łańcuszka do medalika. Najbezpieczniejszym wyborem jest nie tylko klasyczna pancerka, ale również można wybrać łańcuszek o splocie figaro. Wiele osób do medalików dobiera również eleganckie łańcuszki o splocie singapur albo ankier. Oferta jest bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętać należy jedynie o tym, że za szerokie łańcuszki niestety mogą okazać się zbyt masywne, a co gorsze nie będą współgrać z medalikiem.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając złoty medalik warto zwrócić uwagę nie tylko na splot, ale również na wagę. Przy eleganckich medalikach doskonale sprawdzą się łańcuszki srebrne. Dla medalików o wysokości ok. 20 mm pasować będą delikatniejsze łańcuszki. Złoty medalik o wysokości powyżej 30 cm wymaga użycia znacznie grubszego łańcuszka. Godna polecenia jest przede wszystkim pancerka o szerokości 2,4 mm.

Cudowny medalik dla panów

Złote medaliki są doskonałym wyborem nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. W tym konkretnym przypadku najlepiej sprawdzą się większe medaliki i zdecydowanie bardziej masywne łańcuszki. Identycznie wygląda również sytuacja przy wyborze złotych krzyżyków.