Ryngraf- święty medalik, który znany jest już wierzącym od bardzo dawna

Ryngraf to rodzaj asortymentu, który przez lata cieszył się uznaniem największych osobistości świeckich, a także duchownych. Chociaż nieco zapomniany, dzisiaj wraca do łask.

Kto dawniej nosił ryngraf?

A choćby królowie, magnaci, biskupi i wszystkie osoby, które piastowały wysokie pozycje społeczne. Ryngraf miał być nie tylko znakiem ich wiary i ufności w Bogu, ale też symbolem ich siły i pozycji w drabinie społecznej.

Biedni ludzie, chociaż może jeszcze pobożniejsi od szlachciców nie mogli sobie zafundować nawet najmniejszego medalika. Nie byłoby ich stać, by zapłacić za materiały do jego utworzenia i za późniejszą fachową obróbkę.

Dlaczego ryngraf był oznaką wyjątkowości i siły?

A to dlatego, że w dawnych wiekach nosiło go niewielu ludzi. Poza tym, gdy się nieco upowszechnił, zaszczytu jego noszenia dostąpili tylko zawodowi żołnierze. Miał on im przypominać, za co konkretnie się biją, jak również to, że wspiera ich w dążeniu do wolności sama Matka Boska.

Jak widać, ryngraf od zarania dziejów był rekwizytem sakralnym z charyzmą i tak zwaną duszą. Nic więc dziwnego, że darzy się go obecnie takim szacunkiem i czcią. https://www.meritohurt.pl/ryngrafy-srebrne.html

Gdzie można kupić ryngraf?

Najlepszą lokalizacją, gdzie można spotkać przeróżne jego wersje- jest oczywiście sklep z dewocjonaliami. Tutaj można nawet sobie zażyczyć, co ma być konkretnie wyryte na jego powierzchni i w jakim dniu ma być dostarczony ten nietuzinkowy upominek do wskazanej przez nas osoby.