Jakie przedmioty muszą się znaleźć w ręku pierwszokomunijnych dzieci?

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy czas zarówno dla dzieci, jak i rodzin tych, którzy po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do swoich serc. Coraz częściej niestety to wydarzenie stało się pretekstem do kupowania drogich prezentów znajdujących się na pierwszym planie tej uroczystości. Trzeba jednak powiedzieć o tym, że kościół poza możliwością przystępowania do Komunii Świętej daje również narzędzia do zbawienia swojej duszy. Jakie to przedmioty? Sprawdziliśmy to i zapraszamy do naszego artykułu.

Droga do nieba

„Droga do nieba” to popularna książeczka, w której można znaleźć wszystkie modlitwy, które są potrzebne każdemu katolikowi. Zawarte w nim są również pieśni kościelne, litanie, jak i rzeczy, które są potrzebne do godnego przyjęcia sakramentów jak rachunek sumienia czy modlitwy przed i po Komunii Świętej. Oczywiście, w dzisiejszych czasach są one coraz rzadziej wykorzystywane, ponieważ w kościołach instaluje się rzutniki czy też ekrany i w zasadzie korzystanie z „Drogi do nieba” stało się już niemodne. Sprawiło to, że młode pokolenie zna coraz mniej kościelnych pieśni i na dobrą sprawę tylko starsze pokolenia je śpiewa.

Różaniec komunijny

różaniec komunijny

Kościół poza „Drogą do nieba” daje kolejne narzędzie do modlitwy jakim jest różaniec. Dzięki różańcowi komunijnemu można się modlić tajemnicami różańca i prosić Maryję o łaski dla wszystkich. Warto mieć taki model ze sobą do końca życia, by pamiętać co się otrzymało od kościoła na pamiątkę przyjęcia tak ważnego sakramentu jakim jest Komunia Święta.