Gdzie kupić dewocjonalia?

Życie człowieka składa się ze sfery sacrum i profanum. Normalna, religijna osoba nie może dobrze funkcjonować bez odpowiedniego dbania zarówno o sprawy duchowe/religijne, jak i materialne/przyziemne. Do kultywowania wiary potrzebna jest przede wszystkim modlitwa i życie przykazaniami Boskimi i kościelnymi.

 

Materialna pomoc w duchowych sprawach

 

Aby właściwie korzystać z dobrodziejstw wiary katolickiej, wskazane jest używanie odpowiednich przedmiotów, służących do tych celów. Nazywane są one dewocjonaliami. Pod tym szerokim pojęciem rozumie się wszelkie rzeczy materialne, mające pomagać wierzącemu w jego codziennym życiu chrześcijanina. Można tu wymienić obrazy święte, różańce, świece, medaliki, modlitewniki czy inne religijne wydawnictwa. Wszystko to jest do nabycia w specjalnych miejscach.

 

Sklep z dewocjonaliami

 

Tego typu placówki można najczęściej spotkać w pobliżu kościołów czy centrach miast. Lecz teraz można znaleźć sklepy z dewocjonaliami online np: Meritohurt. Często połączone są one z księgarniami religijnymi. Zazwyczaj trudno narzekać na dostępność i wybór asortymentu, także jeśli chodzi o ceny. Każdy chętny powinien bez problemu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie czy innych – w przypadku, gdy chce się zrobić komuś prezent. Zwykle właśnie w takich miejscach poszukuje się podarunków z okazji chrztu świętego, Pierwszej Komunii świętej, bierzmowania czy ślubu.

W przypadku wątpliwości i konieczności zasięgnięcia porady, personel sklepów z dewocjonaliami powinien służyć odpowiednią pomocą.