Wszechobecna figurka

Figurka Matki Boskiej jest symbolem religijnym, który spotykany jest w Polsce praktycznie na każdym kroku. Wizerunki Matki Boskiej znajdują się w kościołach, domach oraz przydrożnych kapliczkach. Wynika to z wyjątkowego oddania dla kultu Matki Boskiej w naszym kraju, która przecież została koronowana na Królową Polski. Modlitwa „Zdrowaś Maryjo” jedną z pierwszych modlitw, której uczone są dzieci z katolickich rodzin.

W kościele i na straganie

Matka Boska jest wyjątkową postacią w religii katolickiej. Dlatego też otoczona jest kultem porównywalnym do kultu Trójcy Świętej. W każdym kościele znajduje się figurka Matki Boskiej Fatimskiej od www.MeritoHurt.pl. Wiele osób modli się na przeciw takich figur, które są dla nich w pewnym rodzaju personifikacją Boga ułatwiającą wyczucie jego obecności. Ponadto odwiedzając liczne w Polsce i na świecie sanktuaria maryjne można sprawić sobie pamiątkę w postaci mniejszej kopii takiej figurki. W takich miejscach istnieją całe kompleksy, które umożliwiają zakup obrazów, figurek i innych dewocjonaliów. Będzie ona wówczas odpowiednia do umieszczenia jej na domowych półkach i będzie stanowić symbol naszej wiary.

Cudowne figury

Kult figur wynika też bardzo często z cudownych, wręcz mistycznych objawień związanych z niektórymi figurami. Przykładami mogą być obrazy czy figury płaczące prawdziwymi łzami. taka sytuacja miała np. miejsce w w Civitaveccchia we Włoszech w domu Państwa Fabio. Figurka, którą otrzymali w prezencie płakała krwawymi łzami. Podobna sytuacja dotycząca zwykłych łez miała miejsce w 1949 roku w Katedrze w Lublinie. Tam z kolei obraz Matki Boskiej Częstochowskiej ronił łzy.

Oczywiście trzeba podchodzić z dystansem do cudownych właściwości oraz najnowszych doniesień w sprawie płaczących figur. Wiara jest ważnym elementem życia, jednak trzeba pamiętać o trzeźwych osądach. Najlepiej zachować i wiarę, i zdrowy rozsądek.