Symboliczna opieka świętych patronów

Symbolika religijnych akcesoriów często przynosi uczucie ukojenia i przeświadczenia o tym, że „coś” nad nami czuwa. Roztaczająca się aura świętych przedmiotów daje spokój ducha, a także ciepłą myśl o tym, że jesteśmy bezpieczni. Patroni kierowców, lekarzy, strażaków i wielu innych zawodów, a także czynności związanych z życiem codziennym czuwają nad nami, ikonicznie przypatrując się ze swych wizerunków przedstawianych na obrazach, figurkach lub medalikach.

Każdy ma swojego opiekuna.

Manifestowanie wiary nie jest dobrze kojarzone, ponieważ jest to indywidualna i intymna sprawa każdego człowieka, jaką przeżywa on według własnych upodobań. Miłym jednak upominkiem jest otrzymanie niezobowiązującej figurki anioła stróża, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Ta święta postać od zawsze budziła porównania z dziecięcym wizerunkiem i stanowiła opiekę nad życiem i postawą najmłodszych, dlatego z pewnością okaże się miłym dodatkiem do upominku, który jednocześnie będzie stanowił piękną symbolikę.

Krzyż Benedyktyński – znaczący prezent nawet na nieznaczącą okazję

Subtelnym prezentem na każdą okazję, niezależnie od płci może okazać się także krzyż św. benedykta, który obecnie jest często wkomponowany w różnego rodzaju biżuterię, taką jak medaliki lub bransoletki. Oryginalny wizerunek, oraz bogata symbolika, ukryte w nienarzucającej się odsłonie akcesoriów to często dobry wybór, aby podarować coś znaczącego, ale jednocześnie niezobowiązującego.