Świeca gromnica

Świeca gromnica to świeca, którą każdego roku można poświęcić w kościele drugiego dnia lutego. To właśnie wtedy obchodzone jest święto Matki Boskiej Gromnicznej, która jest właśnie patronką tej świecy. W polskiej tradycji chrześcijańskiej gromnica ma ogromne znaczenie. Często mówi się, że każdy człowiek powinien posiadać tą świecę. Otrzymuje się ją albo z okazji chrztu świętego, albo pierwszej komunii świętej.

Świeca gromnica

Gromnica https://www.meritohurt.pl/swiece-gromnice.html to stosunkowo duża świeca w kolorze białym lub kremowym, współcześnie bardzo często ozdobiona w piękny sposób za pomocą ornamentów, koronek lub innych tego typu dekoracji. Kupuje się ją z okazji chrztu świętego dziecka, wtedy właśnie można poświęcić ją w kościele. Z gromnicą często chodzi się na różnego rodzaju uroczystości liturgiczne. To również świeca, która jak sama nazwa wskazuje, ma chronić przed piorunami. Dawniej gromnice zapalało się podczas burzy, bo głęboko wierzono w jej siłę opatrzności.

Gdzie kupić świecę gromnicę

Gdzie można kupić piękną dużą świecę gromnicę? Czasami gorączkowe poszukiwania tego typu dewocjonaliów są odrobinę trudne, szczególnie jeżeli z miejscowości zamieszkania brakuje sklepu z dewocjonaliami. Warto zajrzeć wtedy po prostu do internetu i wybrać gromnicę z oferty sklepów online. Gromnica przyjdzie pięknie zapakowana już po kilku dniach. Potem wystarczy przekazać ją księdzu do poświęcenia, na przykład podczas uroczystości z okazji Matki Boskiej Gromnicznej.