Obrazy religijne na prezent

Wiele osób zastanawia się, czy obrazy o tematyce religijnej to dobry i gustowny pomysł na prezent, czy też wprost przeciwnie. Tego typu obrazy są obecnie jednym z częściej wybieranych prezentów, zwłaszcza jeżeli wręczane są z okazji związanych z religią, jak chrzest, pierwsza komunia, bierzmowanie, czy ślub. Dobrym pomysłem mogą być również w innych okolicznościach, ale to już zależy od obdarowywanego.

Obrazy religijne jako prezent – dobry czy zły pomysł?

Wręczanie obrazów religijnych jako prezentu, zwłaszcza z niektórych okazji, to dość stara tradycja, która dzisiaj, mimo że już trochę zapomniana, ciągle ma swoich zwolenników. Kiedy wręczenie tego typu prezentu jest na miejscu?

Planując wręczenie komukolwiek tego typu prezentu warto zastanowić się, czy obdarowywana osoba jest religijna i ceni sobie ten akurat aspekt religijności. Obdarowanie obrazem o tematyce religijnej osoby niewierzącej może nie być najlepszym pomysłem, albo po prostu zostać uznane za nietaktowne. Najlepiej sprawdzić, czy w domu danej osoby już tego rodzaju obrazy wiszą. Jeżeli tak – można podejrzewać, że prezent okaże się udany.

Jaki obraz wybrać?

Największą popularnością cieszą się obrazy świętych – zwłaszcza reprodukcje antycznych ikon – ale także tradycyjne przedstawienia Jezusa, Matki Boskiej, czy scen biblijnych. Warto dostosować prezent do okazji. Dobrym pomysłem dla dziecka udającego się do pierwszej komunii może być na przykład ikona przedstawiająca anioła stróża, a dla młodych małżeństw przedstawienie Świętej Rodziny.